Нюкасъл прекъсна победната серия на Ливърпул. В мач от осмия кръг на Премиър лийг "свраките" стигнаха до 2:2, въпреки че цяло полувреме играха с човек по-малко.

Срещата ще се запомни с това, че капитанът на ''червените'' Стивън Джерард отбеляза 100-ия си гол в шампионата, като той е 24-ия състезател, достигнал заветната граница.

Домакините първи стигнаха до гол, като в 23-ата минута се разписа Йоан Кабай. В края на полувремето Мапу Янга-Мбива извърши нарушение срещу Луис Суарес в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Джерард я превърна в гол в 42-ата минута, а Мбива бе изгонен с червен картон.

Въпреки, че остана с 10 души, Нюкасъл успя да обърне нещата в своя полза в 57-ата минута с попадение на Пол Дюмет.

Все пак Ливърпул стигна до равенството в 72-ата минута чрез Даниел Стъридж. Английският национал е в страхотна форма и се разписа в трети пореден мач на ''мърсисайдци''.

Така в класирането, преди изиграването на останалите мачове, начело е Ливърпул със 17 точки, а Нюкасъл е девети с 11.