Ливърпул загуби първи точки първи точки от началото на новия сезон във Висшата лига. Това се случи, след като направи равен 2:2 със Суонзи в 4-ия кръг. Въпреки това „мърсисайдци“ са на върха във временното класиране в Англия с 10 точки, Арсенал и Тотнъм са с по 9. Суонзи от своя страна има актив от 4 точки и е на 13-а позиция.

Даниел Стъридж отново се разписа, но този път голът му не бе единствен в мача и не стигна за победата.

Суонзи поведе още във 2-ата минута на мача с гол на Джонджо Шелви, след като топката попадна внего след няколко рикошета. Той овладя и наказа бившия си тим. Само две минути по-късно обаче подаване на Шелви към вратаря бе пресечено от Стъридж и той отбеляза четвъртия си гол в четири мача за Ливърпул. Така резултатът бе изравнен. В 36-ата минута Виктор Моузес изведе Ливърпул напред, но В 64-ата Мичу изравни изравни резултата и остави за Ливърпул само точка.