Ливъпрпул победи като гост Стоук Сити с 5:3 в невероятен мач. Два гола за "червените" реализира Суарес. Стози успех тимът на брендън Роджърс се изкачи на 4-та позиция.

Мачът започна отлично за Ливърпул и гостите се възползваха маскимално от обърквания в защитата на домакините, които първо си отбелязаха автогол чрез Райън Шоукрос, а след това подариха топката в краката на Луис Суарес за 2:0. Стоук обаче се съвзе и изравни с попадения на бившите играчи на Ливърпул - Питър Крауч и Чарли Адам.

Стивън Джерард покачи на 3:2 след удар от спорна дузпа за нарушение срещу Рахийм Стърлинг в 51-та минута, а Суарес реализира втория си гол в мача след невероятна асистенция на Стъридж в 71-ата минута.

Стоук не се предаде и върна попадение чрез Джонатан Уотърс в 85-ата минута. Точка на спора сложи Стъридж след 2 минути. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и нападателят на Ливърпул, завърнал се след продължително лечение на контузия, оформи крайното 5:3 в полза на мърсисайдци.

Така Ливърпул запази мястото си в топ 4 с актив от 42 точки. Лидер е Манчестър Сити с 47, следван от Челси с 46 и Арсенал с 45, но мач по-малко.