Уест Бромич Албиън прекъсна негативната си серия от 6 поредни мача без победа във Висшата лига и общо 8 във всички турнири, след като победи като гости, при това на "Анфийлд” срещу Ливърпул с 2:0 от 26-ия кръг.

Гостите изковаха успеха си в самия край на срещата, докато мърсисайдци владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, но така и не стигна до гол. Вратарят на УБА Бен Фостър обаче обезсърчи "червените” със страхотни намеси, които на няколко пъти спасиха отбора му. В 77-ата минута Ливърпул дори стигна до дузпа, но Фостър обаче отново имаше късмет и отрази изпълнението на Джерард.

И така се стигна до потвърждението на поговорката "Като не вкарваш, ще ти вкарат” и в 81-ата мин. след центриране от ъглов удар Макоули с глава реализира за 0:1. В самия край, в 90-ата минута, влезлият като резерва Лукаку използва бързината си и впусналите се в атака домакини и оформи крайния резултат 0:2.

Любопитното е, че този двубой бе завръщане на "Анфийлд” за мениджъра на Уест Бромич Стив Кларк, който през миналия сезон бе помощник на Кени Далглиш в Ливърпул.

В класирането УБА изпревари Ливърпул и вече е на 8-о място с 37 точки, а мърсисайдци са с 36 на 9-а позиция.