Ливърпул отново зарадва феновете си с изразителна победа на „Анфийлд”, която изкачи мърсисайдци на второ място във Висшата лига. Домакините биха с 4:1 Уест Хем в мач от 15-ия кръг на първенството в Англия, а срещата ще се запомни с три автогола.

Първо Ги Демел вкара топката в собствената си врата в 42-ата минута и Ливърпул поведе. Само две минути след началото на второто полувреме Мамаду Сако удвои преднината на мърсисайдци, а в 66-ата Мартин Шкрътрел също си заби автогол и резултатът вече бе 2:1. В 81-ата минута Луис Суарес върна преднината от два гола на домакините, минута по-късно гостите от Уест Хям останаха с човек по-малко след червен картон на Кевин Нолан, а в 84-ата минута и Джоуи О’Брайън си вкара автогол за крайното 4:1.

Челси сдаде второто място след като допусна обрат и загуба с 2:3 от Стоук Сити. „Сините” от Лондон поведоха още в 9-ата минута с попадение на Андре Шюрле, но в края на първото полувреме Питър Крауч изравни. В 50-ата минута пък Стивън Айрлънд обърна резултата в полза на домакините. Отново Шюрле бе точен за Челси в 53-ата минута за 2:2, но в добавеното време на мача Усама Асаиди все пак отмъкна победата и трите точки в полза на Стоук Сити.

Уест Бромич - Норич 0:2

Лидер е Арсенал с 34 точки от 14 мача, следва Ливърпул с 30 точки от 15 мача, Челси вече е трети също с 30 точки от 15 мача.