Ливърпул претърпя тежка загуба в борбата си за класиране в евротурнирите и доста неочаквано спря серията си от четири поредни победи и общо седем без загуба във Висшата лига при гостуването на Саутхемптън, където падна с 1:3.

"Светците" нанесоха ранен удар на съперника и още в 6-ата минута Морган Шнайдерлин откри резултата. В 33-ата мин. домакините удвоиха, а този път точен бе Рики Ламбърт. В добавеното време на първата част Филипе Коутиньо върна един гол за мърсисайдци, но те не само не можаха да стигнат до равенство след почивката, а в края на мача допуснаха ново попадение. Джей Родригес оформи крайното 3:1 в 80-ата минута.

Жервиньо бележи за Арсенал.

За разлика от Ливърпул, Арсенал не сбърка в спора за челните позиции и постигна успех с 2:0 при гостуването си на Суонзи. "Артилеристите" обаче стигнаха трудно до победата в заключителната част на двубоя. В 74-ата мин. Начо Монреал откри, а в добавеното време Жервиньо бе точен за 2:0.

В класирането, след 29 изиграни кръга, Арсенал заема 5-о място с 50 точки – 2 по-малко от 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига, където се намира Челси. Ливърпул остава на 7-а позиция с 45 точки. Суонси е 9-и с 40 точки, а Саутхемптън е 15-и с 31.