Ливърпул победи Манчестър Юнайтед на собсвения му сатдион "Олд Трафорд" с класическото 3:0 в мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

Реферът Марк Клатенбърг отсъди три дузпи в полза на
гостите, като на два пъти капитанът Стивън Джерард се разписа, а при третия удар от бялата точка топката срещна гредата на вратата на Давид де Хеа. Третият гол за Ливърпул бе дело на Луис Суарес.

В 34-ата минута топката срещна ръката на Рафаел да Силва в наказателното поле при атака на Луис Суарес и Джерард хладнокръвно откри резултата в полза на отбора от Мърсисайд.

В края на полувремето Уейн Рууни отправи единствения опасен удар към вратата на Ливърпул, но вратарят Симон Миньоле спаси.

В началото на втората част Фил Джоунс блъсна в
наказателното поле Джо Алън и при последвалата дузпа Джерард отново беше точен за 2:0.

В 77-ата минута Даниъл Стъридж падна артистично в наказателното поле, но главният съдия отсъди нарушение на Неманя Видич и показа втори жълт картон на сърбина. Този път Стивън Джерард би в страничната греда и пропусна да оформи своя хеттрик.

Пет минути по-късно Луис Суарес реализира трето попадение във вратата на "червените дяволи" и фиксира победата на гостите с 3:0.

С този успех Ливърпул се изкачи на второто място във Висшата лига с актив от 62 точки след 29 изиграни срещи. Лидерът Челси има четири точки повече, но и един мач повече. Манчестър Юнайтед остава на седмата позиция.