Ливърпул се наожи с 5:0 като гост на Тотнъм в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. След този успех "червените" се завърнаха на 2-ро мято в класирането на две точки от лидера Арсенал.

Луис Суарес се разписа на два пъти в полза на "червените", по един път във всяко полувреме. Джордън Хендерсън, Джон Фланагън и Рахийм Стърлинг добавиха по едно попадение в полза на гостите от Ливърпул.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В средата на второто полувреме Паулиньо от столичани получи червен картон заради грубо нарушение срещу уругваеца Суарес. Превъзходството на гостите беше толкова голямо, че играчите на Брендън Роджърс пропуснаха още 5-6 чисти голови положения.

Във временното класиране Ливърпул вече има актив от 33 точки, колкото Челси, но с по-добра голова разлика. Лидерът Арсенал е с 35.  Тотнъм е на седмата позиция с 27 точки, след като записа най-тежкото си
домакинско поражение в последните 16 години.

В другите мачове днес Манчестър Юнайтед победи като гост Астън Вила с 3:0, Норич и Суонзи завършиха 1:1.