Ливърпул поне временно излезе начело в класирането на Висшата лига. В първата среща от 17-ия кръг на английското първенство мърсисайдци победиха с 3:1 гостуващия Кардиф Сити.

"Червените" изковаха успеха си още през първото полувреме, а Луис Суарес изнесе поредния си силен мач. Урегваецът бе точен на два пъти и подаде за третото попадение на своя тим. Той откри резултата в 25-ата минута, а в 42-ата, откъснал се сам срещу вратаря, не прояви егоизъм и подаде на Рахийм Стърлинг, който на празна врата удвои. Отново Суарес в 45-ата мин. с невероятен удар направи 3:0.

След почивката уелсците върнаха един гол чрез Джордън Мъч в 58-ата мин.

Ливърпул е на върха с 36 точки. След мърсисайдците са Арсенал с 35 и Челси с 33, като и двата лондонски отбора са с мач по-малко, но точно в този кръг, в понеделник, се изправят един срещу друг.