Ливърпул разгроми Уигън с 4:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига и се изкачи на седмо място във временното класиране в Англия. С основна заслуга за победата на мърсисайдци беуругвайският нападател Луис Суарес, който реализира хеттрик и вече е едноличен лидер при голмайсторите в първенството.

Стюърт Даунинг откри резултата на мача още във втората минута, когато се възползва от добро центриране на Филипе Коутиньо и вкара топката в мрежата на Али Ал-Хабси след удар с глава. Бразилецът, привлечен през зимната пауза с трансфер от Интер, записа втора асистенция в 18-та минута, след като подаде за първото попадение на Суарес. Уругваецът беше точен за 3:0 малко преди почивката, а в 49-та минута оформи крайния резултат.

Победата изкачи Ливърпул на седмо място и воденият от Брендън Роджърс тим вече има актив от 42 точки. Уигън е над чертата на изпадащите, но е равен с намиращия се в опасната зона Астън Вила.