Уест Хем отново не успя да запише две поредни победи през този сезон и след като в предишния кръг "чуковете" победиха еврошампиона Челси, сега загубиха в домакинството на Ливърпул с 2:3.

Нещата в Източен Лондон започнаха прекрасно за гостуващия отбор, след като Глен Джонсън отбеляза прекрасен гол още в 11-ата минута. Джо Алън обаче игра с ръка в наказателното си поле и Марк Нобъл в 36-ата минута направи 1:1 от бялата точка. Последва кошмарен автогол за капитана на мърсисайдци Стивън Джерард в 43-ата минута, но Джо Коул, който влезе като резерва на Хосе Енрике през първата част, отбеляза за 2:2 в 76-ата минута. Джеймс Колинс обаче също си вкара нещастен автогол за 2:3 в полза на английския гранд в 79-ата минута и Ливърпул си тръгна от столицата с 3-те точки.

След 16 кръга Ливърпул и Уест Хем са с по 22 точки и заемат съответно 10-о и 11-о място.