Резултатно нападение и слаба защита доведоха до победата с 4:3 на Ливърпул над Суонзи в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Победата оставя мърсисайдци на 4 точки зад лидера Челси, който е с актив от 60 пункта. Суонзи пук е 13-и с 28 точки.

Ливърпул поведе още в 3-ата минута, след като Даниел Стъридж получи чудесен пас от Рахим Стърлинг, напредна и прати топката в мрежата за 1:0. В 20-ата минута Джордан Хендерсън удвои, а авторът на първия гол този път се отличи с асистенция.

След тези силни начални минути обаче феновете на „Анфийлд” бяха попарени от два бързи гол, с които Суонзи изравни до 27-ата минута. Първо Джонджо Шелви върна едно попадение, а след това Вилфред Бони изравни.

Нападението на Ливърпул обаче бързо се зае да поправя грешките на колегите си в защита и в 36-ата минута Суарес асистира на Стъридж, който с глава отново изведе домакините напред в резултата.

Второто полувреме започна с дузпа за Суонзи, след като Шкрътрел фаулира Бони в наказателното поле. Котдивоарецът бе точен от бялата точка и отново изравни резултата – 3:3.

В 74-ата минута обаче Джордан Хендерсън в крайна сметка донесе победата за Ливърпул със силен удар, който Ворм първоначално спаси, но Хендерсън довкара.

В друг мач от кръга Нюкасъл победи Астън Вила с 1:0.