Ливърпул допусна обрат и загуби с 1:2 при гостуването си на Челси от 19-ия кръг на Висшата лига. По този начин мърсисайдци ще посрещнат 2014 година извън челната четворка на Англия. Те вече са 5-и с 36 точки, след като по-рано Евертън надигра Саутхемптън, събра актив от 37 точки и се изкачи на 4-о място. Челси пък е 3-ти с 40 точки. Лидер е Арсенал (42), следван от Манчестър Сити (41).

Арсенал посреща 2014-а като лидер в Англия, би Нюкасъл >>

Ливърпул започна мача ударно – Мартин Шкъртел успя да открие резултата още в 4-ата минута, след като се оказа най-съобразителен след пряк свободен удар. Само няколко секунди по-късно Еден Азар можеше да изравни, но топката бе изчистена от голлинията.

Все пак натискът на Челси даде резултат и в 17-ата минута Азар вкара за 1:1 със силен удар от границата на наказателното поле. В 34-ата минута пък Ето’о обърна нещата в полза на домакините. Той се разписа след грешка в отбраната на Ливъпул.

През второто полувреме мърсисайдци заиграха по-добре, но така и не стигнаха до попадение, което да им донесе поне точка.

В друг мач от кръга Тотнъм тотално надигра Стоук Сити, спечели с 3:0 и се изравни по точки с Манчестър Юнайтед. Двата тима имат по 34 пункта, но „червените дяволи” са с по-добра голова разлика и са 6-и, Тотнъм е на 7-а позиция.