Кристъл Палас ще играе през следващия сезон във Висшата лига, след като спечели решителният мач срещу Уотфорд с 1:0.

Двубоят се игра пред 82 хиляди зрители на стадион Уембли, като в редовното време завърши без голове 0:0. Кристъл Палас бе по-добтият тим, но не успя да реализира създадените положения, а отлични изяви на врата на уотфорд имаше бившия страж на Арсенал Мануел Алмуния.

Кевин Филипс от Кристъл Палас бележи победния гол срещу Уотфорд
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В продълженията Палас отново бе по-активния тим и успя да поведе в резултата в 115-ата минута след точно изпълнена дузпа от ветерана Кевин Филипс. Уотфорд направи всичко възможно да стигне до равенство, но в последните минути на мача пропусна отлични възможности за гол.

Така след Кардиф Сити и Хъл Сити, които се класираха директно за участие във Висшата лига, Кристъл Палас стана третия новак, който спечел плейоф с участието на Брайтън, Лестър и Уотфорд.