Челси допусна изненадваща загуба като гост на борещият се за оставане във Висшата лига Кристъл Палас. Лидерът в класирането загуби с 0:1 след автогол на капитана Джион Тери.

След грандиозният успех срещу Арсенал (6:0) тимът на Жозе Моуриньо отново показа слаба игра срещу отбор от втората половина на класирането, което може да се окаже фатално за "сините" в борбата за титлата.

В началото на двубоя в лондонското дерби Челси пое инициативата, но не успя да отбележи гол след надмощието си. Пропуски за "сините" направиха Шурле и Давид Луис.

Домакините също имаха възможност за попадение, но полувремето завърши без голове.

След почивката Челси с нищо не показа, че се бори за титлата и закономерно получи гол. В 52 - ата минута след центриране от ляво капитана Джон Тери в опита си даизчисти топката сглава я прати в собствената си врата и изненада излезлия Петър Чех.

До края на срещата Челси опита да стигне поне до изравнителен гол, но отличната игра на Палас в защита лиши фаворита в този мач от точка.

Челси остава лидер в класирането с 69 точки, но Ливърпул, който е втори с 68 точки има мач по-малко срещу Тотнъм. Манчестър Сити има 66 точки и три мача по-малко от водача. Арсенал е 4-ти с 63 точки.