Куинс Парк Рейнджърс се наложи с 3:1 над Съндърланд в двубой от 29-ия кръг на Премиър лийг. Момчетата на Хари Реднап записаха втора поредна победа в първенството, което се случва за първи път този сезон.

Домакините започнаха да атакуват своя съперник от първата минута, но в 20-ата получиха гол, реализиран от Стивън Флетчър.

Играчите на КПР обаче се мобилизираха и зарадваха феновете си с обрат и много красиви попадения. В 30-ата минута Лоик Реми възстанови равенството с третия си гол в последните пет мача.

В 70-ата минута Андрос Таунсенд даде аванс на отбора си след отличен шут от повече от 25 метра. В последната минута пък Джърмейн Джинас оформи крайния резултат отново след далечен изстрел.

Въпреки успеха, КПР остава на дъното в класирането с 23 точки, докато Съндърланд е 14-и с 30 точки.

Астън Вила пък спечели гостуването си на Рединг с 2:1 и продължава битката си за оставане в елита на английския футбол. Домакините поведоха след автогол на Натан Бейкър в 32-ата минута, но веднага след това Кристиан Бентеке изравни. Победния гол за отбора на Стилиян Петров отбеляза Габриел Агбонлахор в края на първото полувреме. Астън Вила е точно над чертата за изпадащи отбори с 27 точки, а Рединг е предпоследен с 23.

Уест Бромич пък взе три точки при домакинството си на носителя на купата на Лигата Суонзи. Тимът на Михаел Лаудруп излезе напред в резултата в 33-ата минута, когато се разписа Люк Муур. След това обаче домакините обърнаха до крайното 2:1 след попадения на Лукаку и де Гузман (автогол).  В подреждането Уест Хем заема седма позиция с 43 точки, а Суонзи е девети с 40.

В последния мач Норич и Саутхемптън направиха нулево равенство. Така домакините са 13-и с 33 точки, а Саутхемтън заема 16-ата позиция с 28 точки.