Гари Кейхил официално премина от Болтън в Челси. Английският национал е първото ново попълнени за "сините" през зимния трансферен прозорец, за когото бяха платени 7 милиона лири.

Преговорите за трансфера на защитника продължиха по-дълго, защото двете страни не можаха да се разберат за седмичната заплата на футболиста.

26-годишният Кейхил първоначално искаше 100 хил. паунда на седмица, а Челси му предлагаха 70 000. В крайна сметка се е стигна до компромис да получава 80 хил. паунда.

"Челси е голям отбор, който всяка година се бори за трофеи. За мен това ще бъде отлична възможност да бъда част от от клуб", заяви кейхил пред официални сайт на "сините".

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google