Тотнъм победи Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" за пръв път от 1989 година насам, а изобшо победата над "червените дяволи" е първа за тима от 11 години насам! Шпорите биха с 3:2 в изключително драматичен мач от 6-ия кръг на Висшата лига и по този начин се изкачиха до 5-а позиция във временното класиране, само на точка зад двата тима от Манчестър - Сити и Юнайтед.

Тотнъм изигра силно първо полувреме и се оттегли с два гола аванс на почивката. Ян Вертонген даде аванс за лондончани с попадение още във 2-ата минута, а Гарет Бейл удвои резултата в 32-ата минута след самостоятелен пробив през центъра.

Юнайтед очаквано вдигна оборотите след почивката и успя да намали след попадение на Луиш Нани, който засече топката след центриране на Уейн Рууни в 51-ата минута. В ответната атака Тотнъм бързо си върна преднината от два гола след попадение на Клинт Демпси, който довкара отбитата топка след удар на Гарет Бейл.

В 54-ата минута Шинджи Кагава намали на 2:3 и даде надежди на феновете на Юнайтед за пълен обрат в мача.

Домакините имаха достатъчно време до края на мача, но въпреки непрекъснатите атаки и пропуски, така и не успяха да стигнат поне до равенството.

Поражението на Юнайтед е първото за тима у дома този сезон.