Челси вече е лидер във Висшата лига, след като Арсенал падна с 1:5 от Ливърпул, а „сините” от Лондон биха с 3:0 Нюкасъл в мачове от 25-ия кръг в Англия.

Еден Азар бе безспорната звезда за Челси и отбеляза и трите гола в мача.

Манчестър Сити пък се издъни и записа 0:0 при гостуването си на Норич и така изпусна възможността да изпревари Арсенал и да се изкачи на второ място.

Белгийското крило Азар се разписа два пъти за седем минути, като той се възползва от убийствения натиск на своя тим през първото полувреме. Първо откри резултата в 27-ата минута, а в 34-ата покачи на 2:0.

След почивката Азар добави още един гол в актива си, след като беше точен от дузпа в 63-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден, след като Самюел Ето’о бе съборен в наказателното поле на Нюкасъл.

С това Чеслси продължи успешната си серия - няма загуба в девет поредни мача във Висшата лига и е непобеден от 7 декември насам.

Манчестър Сити направи неочакваното, след като не успя да вкара гол на Норич Сити като гост и спечели само точка при нулево равенство. Отборът на Мануел Пелегрини е трети в класирането, изоставайки на две точки от лидера Челси и на една от втория Арсенал, който допусна катастрофална загуба с 1:5 от Ливърпул по-рано през деня.