Борещите се за шампионската титла Ливърпул и Манчестър Сити взеха своето и продължават преследването на Челси и след 31-вия кръг на Висшата лига.

Ливърпул запази пасива си от 4 точки от лондонския тим, след като постигна поредна впечатляваща победа и разби с 6:3 като гост Кардиф Сити..

Мърсисайдци дори трябваше да правят обрат, след като уелсците на два пъти повеждаха в резултата. Още в 9-ата минута Джордан Мъч даде аванс на Кардиф, но гостите бързо изравниха чрез Луис Суарес в 16-ата мин. Домакините отново излязоха напред в 25-ата мин. с гол на Фрейзър Кембъл. Преди почивката Ливърпул обаче успя да изравни и то с гол на Мартин Шкъртел в 41-ата мин. Обратът дойде след почивката, а Шкъртел се превърна в герой с нов гол в 54-ата мин,а само 6 мин. по-късно Луис Суарес също вкара второто си попадение в мача. В 75-ата мин. Даниел Стъридж също бе точен за "червените", а домакините върнаха един гол чрез Мъч в 88-ата мин.. Крайният резултат 6:3 в полза на Ливърпул бе оформен в добавеното време от Луис Суарес.

Така Ливърпул събра актив от 65 точки, 4 по-малко от лидера Челси, но и мач по-малко.

Трети вече е Манчестър Сити, който изпревари падналия позорно от Челси – Арсенал. "Гражданите" разбиха гостуващия Фулъм с 5:0 и вече са с 63 точки, но и 3 мача по-малко от лидера.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Яя Туре реализира хеттрик. Той вкара първите две попадения от дузпи в 26-ата и 54-ата минути и отново бе точен в 65-ата. В Края на мача се разписаха Фернандиньо в 84-ата и Мартин Демикелис в 88-ата мин. за крайното 5:0. Фулъм остана с човек по-малко още в 53-ата мин. след нарушението за втората дузпа, за което бе изгонен Фернандо Аморебиета.

Фулъм остава на последното място в класирането с 24 точки, а на предпоследната позиция е Кардиф с 25. Намиращият се на спасителното 17-о място Кристъл Палас е с 28 т.