Фулъм не успя да бие Блекпул за ФА Къп и дори бе на крачка от загубата, но Карагунис успя да изравни в 80-ата минута, за да доведе мача до равенство, което означава, че срещата ще се преиграе, за да стане ясно кой ще продължи в 4-ия кръг на турнира.

Димитър Бербатов бе титуляр за Фулъм и игра през целия мач, но не успя да се разпише, за да донесе победата на своя тим.

Домакините бяха много по-активни през първото полувреме, но Брайън Руис и Карагунис направиха пропуски. Гостите от Блекпул пък разчитаха на статични положения, за да се разпишат, но и това не стана до почивката.

60-ата минута на мача бе една от най-драматичните – Фулъм имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Кевин Филипс, но реферът не отсъди такава. При последвалата контраатака пък Блекпул поведе в резултата с гол на Людовик Силвестър, който стреля силно от границата на наказателното поле и бе точен.

Попадението мобилизира Тотнъм и Бербатов и компания наложиха сериозен натиск, но стигнаха само до равенство, което поне им остави шанс за продължаване напред в турнира. В 80-ата минута Карагунис бе точен за 1:1 с изстрел от около 25 метра. 2 минути преди края на редовното време Брайън Руис можеше да доведе нещата до пълен обрат, но ударът му срещна гредата.

Болтън с Мартин Петров в състава си също не успя да реши спора със Съндърланд от 3-ия кръг на ФА Къп в един мач. Срещата завърши 2:2 и също ще се преиграва.

Българинът започна като титуляр за домакините и остана на терена през целия мач и дори успя да се отличи с чудесна асистенция за втория гол, чийто автор бе Марвин Сордел в 48-ата минута. Преди това Чънг-Йонг Лий бе точен за 1:0 в 12-ата минута.

Гостите от Съндърланд обаче успяха да изравнят с попадения на Конън Уилъм и Крейг Гарднър през второто полувреме.