Фулъм прекъсна серия от 7 мача без победа във Висшата лига, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Нюкясъл. Цял мач за домакините игра Димитър Бербатов, който имаше няклко отлични възможности да отбележи попадение, но не успя да запише името си сред голмайсторите.

Двубоят на стадион "Крейвън Котидж" започна равностойно, като постепенно домакините заиграха по-агресивно и принудиха съперниците си да правят грешки. така се стигна до няколко добри възможности за гол на Фулъм.

В 18-ата минута Радайега получи добро подаване в наказателното поле пое топката с гърди, но ударът му бе неточен. Минута по-късно Дъф проби от дясно центрира остро, къдет Стийв Сидуел стреля веднага, топката се отклони от крака на Улямсън и спря в мрежата - 1:0 за Фулъм.

В следващата атака Бербатов пропусна невероятен шанс да удвои резултата. Българинът открадна грешен пас на Тиоте напредна съвсем сам срещу вратря Крул, но ударът му бе париран от холандския страж на Нюкясъл. В 29-ата минута Бербатов имаше още една възможност за гол, но негов шут бе избит пред голлинията.

Последните 15- ина минути преди почивката гостите се активизираха и пропуснаха две добри възможности да изравнят, В 31-ата минута удар на Колочини с глава бе избит от Ритер пред голлинията, а в края на полувремето отново Ритер се наложи да избива удар на Ба.

Втората част започна отново по-добре за домакинит и отново бербатов пропусна добра възможност. Той навлезе в наказателното поле след подаване на Родайега, стреля от малък ъгъл и топката мина на сантимери от страничния стълб.

В 54-ата минута Нюкясъл успя да изравни след хубав удар на Бен Арфа от ъгъла на наказателното поле, който изненада неподготвения Марк Шварцър.

След попадението домакините притиснаха съперника си и веднага стигнаха до положения за гол. В 61-ата минута Бербатов изведе Сидуел в добра позиция, но ударът му бе спасен от Крул. Все пак в 63-ата минута Фулъм успя да излезе отново напред в резултата. Дъф изпълни хубав свободен удар, след което Родайега с глава се разписа за 2:1.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В последните 20-ина минути на двубоя положенията пред двете врати се редуваха едно след друго. В 71-ата минута капитанът на Нюкясъл Колочини с много техничен удар можеше да изравни резултата, но ударът му срещна страничния стълб. Малко след това Родайега направи пропуск, а 75-ата минута Сидуел получи добър пас от Бербатов, но стреля много неточно над вратата.

В 82-ата минута Демба Ба получи отлина възможност, но стреля слабо и Шварцър спаси. Последната възможност за Фулъм се откри пред влезлият като резерва Младен Петрич, който в 88-ата минута нацели гредата.

Така Фулъм стигна до първа победа след 7 поредни мача без успех във Висшата лига, като остана на 13-ата позиция с 20 точки в актива си.