Евертън се класира за четвъртфиналите на турнира ФА Къп. "Карамелите" сломиха Блекпул с два бързи гола още в началото на двубоя.

Още в първата минута на мача Ройстон Дренте откри резултата след добра игра на Фелайни. В седмата минута пък аржентинецът Денис Стракуалурси удвои преднината на Евертън.Най-сериозното положение в полза на гостите бе в 67-ата минута, когато ударът на Кевин Филипс уцели горната греда.

На "Гудисън Парк" бе звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни, който бе дошъл да подкрепи родния си клуб. Нападателят бе облечен изцяло в синьо, в подкрепа на един надпис, който той показа на фланелката си в началото на кариерата си, като играч на "карамелите": "Once a Blue, Always a Blue".

За следващата фаза на надпреварата се класира и Болтън. Тимът на Оуен Койл спечели гостуването си на Милуол с 2:0, а Мартин Петров остана извън групата за двубоя.

Болтън реализира по едно попадение във всяка една от двете части. Първо Рио Миячи откри в 4-ата минута, а малко след почивката Давид Н'Гог оформи и крайния резултат.

На четвъртфиналите в най-стария футболен турнир ще играе и Лестър, който без Александър Тунчев, се наложи като гост над Норич с 2:1. Още в началото на мача Шон Леджър даде аванс на Лестър, нов  23-ата минута Уесли Хулахан изравни. Той изпълни дузпа, но вратарят спаси удара. При добавката все пак Хулахан не сбърка.

Точка на спора сложи попадение на Дейвид Нугент. Малко преди края Бекфорд уцели гредата и пропусна да вкара още един гол във вратата на Норич.