Евертън се класира за четвъртфиналите за ФА къп. "Карамелите" спечелиха преиграването си с Олдъм с 3:1 и продължават напред в турнира с общ резултат 5:3.

Домакините откриха резултата в 15-ата минута чрез Кевин Миралас. Само две по-късно тимът от третото ниво на английския футбол можеше да изравни, но нямаше късмет, тъй като удар на Бакстър срещна гредата.

В 34-ата минута момчетата на Дейвид Мойс стигнаха до второ попадение във вратата на съперника си. Лейтън Бейнс бе точен от дузпа. В 62-ата минута пък Леон Осман направи преднината на Евертън класическа.

До края Олдъм успям да отговори само с едно попадение, реализирано от Матю Смит.

Така на 9 март Евертън ще се изправи срещу Уигън в четвъртфинален мач. Останалите двойки са Манчестър Сити - Барнзли, Милоул - Блекбърн и Манчестър Юнайтед - Мидълзбро/Челси