Евертън нанесе сериозен удар по амбициите на Арсенал за топ 4 на английското първенство и на свой ред вече мисли за участие в Шампионската лига. В директен сблъсък за четвъртото място "карамелите" попариха "артилеристите" и постигнаха впечатляваща победа с 3:0 в среща от 33-ия кръг на Висшата лига.

Домакините от Ливърпул нанесоха своя удар още през първото полувреме. Стивън Нейсмит откри резултата в 14-ата минута, след като направи добавка след удар на Ромел уЛукаку, който бе отразен от Войчех Шченсни.

На свой ред Лукаку удвои 34-ата мин. Белгийският нападател се възползва от грешка на Касорла при изнасянето на топката, напредна и реализира във вратата на лондончани.

Крайното 3:0 бе оформено в 62-ата мин. с автогол на Микел Артета, до който се стигна след грешка на Войчех Шченсни и опит след това на капитана на Арсенал да изчисти топката изпреварвайки Кевин Миралас.

С успеха Евертън вече може реално да мисли и да мечтае за Шампионската лига. Отборът остава на 5-о място, но вече е със само 1 точка след Арсенал, но и мач по-малко. "Артилеристите" са на 4-та позиция с 64 точки с вече солидно изоставане от отборите на върха – Челси е лидер със 72 т., Ливърпул е със 71, а Манчестър Сити със 70.