Евертън стана поредният отбор, който си осигури участие в четвъртия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия. Това стана факт, след като мърсисайдци се наложиха категорично с 5:1 при гостуването си на тима от Лига 2 (4-ото ниво на Англия) Челтнъм.

"Карамелите” поведоха с гол на Никица Йелавич в 13-ата минута, а в 21-ата Лейтън Бейнс от дузпа от удвои. След почивката, в 49-ата мин., Лион Осман направи резултата класически и тогава домакините успяха да върнат един гол, в 51-ата мин, чрез Ръсел Пен. Сиймъс Коулман вкара нов гол за Евертън в 58-ата мин., а в 89-ата Маруан Фелайни оформи крайното 5:1 за тима от Ливърпул.

В следващия кръг, който се явява 1/16-финали на турнира, Евертън ще се изправи срещу победителя от двубоя между Съндърланд и Болтън. Двата тима направиха 2:2 и сега следва преиграване, в което Съндърланд ще бъде домакин.