Новият мениджър на Челси Роберто ди Матео дебютира с победа начело на лондончани след успеха с 2:0 като гост на Бирмингам в мач-реванш от турнира ФА Къп. Така "сините" се класираха на 1/4-финал, където ще играят срещу Лестър.

След безплодно първо полувреме Челси най-накрая реализира в 53-ата минута, след като дълго време футболистите не успяваха да материализират превъзходството си на терена. Хуан Мата се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и отблизо прониза вратаря Дойл за 1:0.

Само шест минути по-късно Челси реши всичко след красиво попадение на Раул Мейрелеш. Португалецът не остави никакъв шанс на стража на Бирмингам с отличен изстрел отдалеч, който оформи и крайното 2:0 за гостите.