Хавиер Ернандес е обмислял да се откаже от футбола, преди да се стигне до трансфера му в Манчестър Юнайтед, разкри самият мексикански национал. През миналия месец Чичарито се съгласи на нов петгодишен контракт с английския шампион, след като реализира цели 20 попадения във всички състезания по време на първия си сезон на "Олд Трафорд".
23-годишният нападател сподели днес за "Inside United":
"Случи се преди три години. Имах сериозни въпросителни около това дали съм на пътя, по който Господ иска от мен да вървя", разказа Ернандес.
"Не играех често, а повечето време бях резерва. Бях разочарован, защото други млади играчи идваха и започваха да играят преди мен.
Това ме свали не земята, дори ме отдалечи от футбола. Аз обаче разговарях доста с родителите си, баба си и дядо си, сестра си и приятелката си. Те ми помогнаха да разбера, че ми е било писано да правя точно това. Знам, че съм щастливец и се радвам, че взех решение да продължа да играя. Този опит ме научи на много", добави още новата звезда на Манчестър Юнайтед.

