Челси победи Арсенал в голямото дерби от осминафиналите на Купата на лигата на Англия. Двата лондонски тима се изправиха един срещу друг на "Емиратс" в безспорно най-интригуващия двубой от този етап на надпреварата и гостите от западната част на столицата стигнаха до успех с 2:0.

Очаквано и двамата треньори дадоха шанс за изява на не малко играчи, които определено не са твърди титуляри и може да се каже, че по този показател и Жозе Моуриньо, и Арсен Венгер, използваха сравнително равен брой от традиционно влизащите в стартовите им 11. Челси обаче показа, че има по-качествена скамейка и стигна до успеха в този мач, който далеч не изобилстваше от голови положения.

Двама испанци вкараха попаденията за победителите. Сесар Аспиликуета откри резултата в 25-ата минута, а в 66-ата Хуан Мата реализира гола на спокойствието и прати "сините" на четвъртфиналите.

1/8-финали на Купата на лигата:
Арсенал – Челси 0:2
Бирмингам – Стоук Сити 4:4 след продължения, 3:3 в редовното време. В дузпите Стоук Сити печели с 4:2.
Бърнли – Уест Хем 0:2
Лестър – Фулъм 4:3
Манчестър Юнайтед – Норич 4:0