"Сухият режим" за Фернандо Торес очевидно съвсем приключи и нападателят записа първия си хеттрик за Челси при победата на тима над Куийнс Парк Рейнджърс с 6:1.

Торес, който беше низвергнат на "Стамфорд Бридж" за близо 15 месеца, откакто подписа за 50 милиона лири от Ливърпул, реализира три невероятни попадения. Освен това той вкара и гола на Барселона в последните минути, който осигури на "сините" финал в Шампионската лига.

Испанецът отбеляза два пъти в първата част, след като домакините вече водеха с 2:0 след голове на Дани Стъридж и Джон Тери.

Торес оформи хеттрика си в 64-ата минута. Флоран Малуда добави шестото попадение за Челси, а Джибрил Сисе върна достойнството на заплашените от понижение КПР и оформи крайния резултат 6:1. След победата си Челси изпревари Тотнъм и се качи на пето място с 61 точки, което е с една от четвъртия Нюкасъл.