Челси се завърна на трета позиция във Висшата лига, след като победи Уест Хем в лондонското дерби с 2:0. "Сините" вкараха по едно попадение във всяко попувреме и вече имат 55 точки с една повече от Тотнъм, който загуби от Фулъм и остана четвърти.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна от първаата минута с надмощие на домакините. Само след 7 минути игра Демба Ба пропусна отлична възможност да изведе Челси напред.

В 19-ата минута логичното се случи и "сините" поведоха с 1:0. Еден Азар асистира на Франк Лампард, който вкара своя гол номер 200 за Челси и бе бурно аплодиран от феновете. До края на полувремето домакините пропуснаха да увеличат преднината си след пропуски на Давид Луис и Виктор Моузес.

Втората част започна отново с натиск на домакините, които успяха да удвоят резултата. Хуан Мата подаде на отлично играещия в този мач Азар, който се разписа за 2:0.
До края на срещата домакините "сините" контролираха съперника си и заслужено стигнаха до победата.

В друг мач игран днес Уигън победи Нюкасъл с 2:1 и спечели важни три точки в борбата за оставане в елита.