Челси победи Хъл Сити като гост в първия мач от 21-ия кръг на английската Висша лига. "Сините" се наложиха с 2:0 и записаха четвърти пореден успех в шампионата.

Еден Азар откри резултата в 56-ата минута след хубав далечен изстрел, а три минути преди края Фернандо Торес се възползва от подаване на Уилян и го превърна в гол. Испанският национал записа своя мач номер 200 в английския шампионат.

През целия мач лондонският тим бе много стабилен в отбрана - нещо, на което много държи мениджърът Жозе Моуриньо.

Така Челси оглави класирането поне до неделя, събирайки 46 точки в актива си. "Сините" обаче може да отстъпят тази позиция още утре, когато Манчестър Сити играе с Нюкасъл. В понеделник пък Арсенал се изправя срещу Астън Вила.

Преди тези двубои "гражданите" имат 44 точки, а съставът на Арсен Венгер е с точка повече.