Челси победи Уигън с 4:1 в мач от 26-ия кръг на Премиър лийг и записа първи успех в последните си пет срещи във всички турнири.

Гостите започнаха по-добре срещата, но вратарят на Челси Петер Чех се справи с ударите на бившия играч на "сините" Франко ди Санто и Шон Малоуни. Постепенно момчетата на Рафаел Бенитес наложиха преса над съперника си и в 23-ата минута Рамирес откри резултата, а с асистенция се отчете Фернандо Торес, който бе препочетен да започне като титуляр пред Демба Ба.

В 56-ата минута Еден Азар удвои преднина на Челси, но две минути по-късно Шон Малоуни намали, възползвайки се от недобра намеса на отбраната на домакините.

В 87-ата минута обаче Франк лампард отбеляза дежурното си попадение за 3:1, което е под номер 198 за него. Вече едва четири попадения го делят от постижението на Боби Тамблинг от 202 гола, който е голмайстор номер 1 в историята на "сините".

Английският национал се разписа в четвърти пореден мач на Челси от Премиър лийг, като това се случва за първи път от август 2010 година.

В края на мача влезлият като резерва Марко Марин оформи крайното 4:1 с първия си гол за Челси.

В класирането Челси е на трето място с 49 точки, а Уигън заема 18-ата позиция с 21 точки. Лидерът Манчестър Юнайтед има 62 точки в актива си, а в неделя играе с Нюкасъл.