Челси допусна шокираща домакинска загуба с 0:1 от последния в класирането Куинс Парк Рейнджърс в първия двубой на двата тима през новата 2013 година.

"Сините" така и не успяха да намерят път към вратата на Жулио Сезар, докато гостите постигнаха едва втората си победа от началото на сезона и се изравниха с предпоследния в Премиър Лийг Рединг с актив от 13 точки.

Единственото и победно попадение на "Стамфорд Бридж" тази вечер бе дело не на кого да е, а на бившия футболист на Челси Шон Райт-Филипс, който бе точен в 78-ата минута след подаване на Адел Таарабт.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес изиграха слаб двубой и катастрофално първо полувреме. След почивката Франк Лампард успя да взриви трибуните с гол в 66-ата минута, но помощник-реферът вдигна флага си за засада и попадението не бе зачетено.

12 минути преди края път Шон Райт-Филипс шокира феновете с диагонален удар, завършил в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Рос Търнбул.

В края на двубоя Бранислав Иванович с глава и Давид Луис можеха да донесат поне точка за тима си, но не можаха да преодолеят отличния вратар на КПР Жулио Сезар.