Челси победи Арсенал като гост с 2:1 и спечели лондонското дерби на 6-ия кръг на Премиър лийг. Това бе първа победа за "сините" на "Емиратс стейдиъм" от 2009 година насам. Успехът позволи на възпитаниците на Роберто Манчини да запазят първото си място в класирането, като дръпнаха на втория Манчестър Юнайтед с 4 точки.

Челси започна по-активно и още в 3-ата минута Давид Луис опита да изненада Вито Маноне от пряк свободен удар, но стреля много слабо и вратарят на Арсенал улови без никакви проблеми. Малко по-късно и Фернандо Торес пробва късмета си, но стреля неточно.

Отговорът на домакините дойде в 10-ата минута - Жервиньо проби отдясно, върна към нахлуващия Касорла, който стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката мина високо над вратата. Минута по-късно пък Чех улови добър шут на Диаби.

В 20-ата минута обаче "Емиратс" притихна - след центриране на Мата от пряк свободен удар Фернандо Торес се пребори с Кошчелни в наказателното поле на Арсенал и от въздуха засече до близката греда на вратата - 1:0 за Челси.

Шокът за домакините бе голям и секунди по-късно испанецът можеше да удвои преднината на тима си, след като излезе сам срещу Маноне, но не успя да уцели топката в решителния момент.

Малко преди края на първото полувреме обаче Жервиньо вдигна феновете по трибуните на крака - влезлият като резерва Окслейд-Чембърлейн центрира по тревата отдясно, нападателят на Арсенал бе оставен непокрит пред съперниковата врата, спря си топката, след което се завъртя и с мощен удар отблизо опита да скъса мрежата - 1:1.

Веднага след почивката Касорла можеше да направи обрата пълен, след като Ашли Коул не успя да изчисти центрирана в наказателното поле топка, тя попадна у испанеца, но ударът му мина край вратата.

Пропускът обаче веднага бе наказан пред отсрещната врата - Хуан Мата изпълни пряк свободен удар, Кошчелни пробва да изчисти, но не успя да уцели топката и леко я докосна преди тя да влети в мрежата на Маноне за втори път в срещата - 2:1 за Челси.

Арсен Венгер опита да усили атаката си и пусна в игра Жиру и Уолкът на местата на Подолски и Рамзи. Нападението на домакините получи нови сили и в 83-ата минута "топчиите" можеха да изравнят, но Жервиньо нацели страничната греда след удар с глава.

Шест по-късно и Санти Касорла опита да се разпише с техничен удар в непокрития от Чех ъгъл, но топката мина край целта. В продължението на редовното време пък Оливие Жиру бе изведен сам срещу Чех, французинът премина вратаря, но от малък ъгъл не успя да уцели рамките на вратата.

Арсенал - Челси 1:2
0:1 Торес (20)
1:1 Жервиньо (42)
1:2 Кошчелни (53-автогол)

Арсенал: Маноне, Дженкинсън, Кошчелни, Вермален, Гибс, Диаби (17-Окслейд Чембърлейн), Артета, Рамзи (66-Уолкът), Касорла, Подолски (67-Жиру), Жервиньо

Челси: Чех, Иванович, Луис (81-Кейхил), Тери, Коул, Микел, Рамиреш, Оскар (73-Моузес), Азар, Мата (75-Бертранд), Торес