Челси постигна изключително ценна и престижна победа в борбата за място в топ 4 на английското първенство и респективно в Шампионската лига. "Сините" стигнаха по драматичен начин до успех с 1:0 като гост на новия първенец Манчестър Юнайтед.

Попадението падна едва в края на срещата.В 87-ата минута по-активният отбор на гостите достигна до победата. След бърза многоходова акция на лондончани, преминала през Рамиреш и Оскар, топката достигна до Хуан Мата, който с диагонален удар донесе успеха в полза на столичани.

Само една минута по-късно Рафаел от домакините получи директен червен картон заради удар без топка срещу Давид Луис.

През първата част Франк Лампард и Виктор Моузес пропуснаха да реализират попадения за Челси, а Робин ван Перси беше най-близо до гола за Юнайтед.

Мата бележи победния гол.

С успеха Челси се изкачи на 3-то място с актив 68 точки. Арсенал е 4-ти с 67 и мач повече, а следващият Тотнъм е с 65. До края на шампионата остават 2 кръга, но Челси и Тотнъм са с мач по-малко, който трябва да изиграят помежду си в сряда. Останалите съперници на "сините" са Астън Вила и Евертън, а на "шпорите" – Стоук Сити и Съндърланд. Арсенал предстои да се изправи срещу Уигън и Нюкасъл.

Манчестър Юнайтед отадвна си е осигурил шампионската титла, като в момента е с актив от 85 точки.