Челси категорично надигра Манчестър Юнайтед в голямото дерби от 22-ия кръг на английската Висша лига. "Сините" спечелиха с 3:1 на своя стадион "Стамфорд Бридж". С хеттрик се отчете камерунският нападател Самуел Ето'о, който тази вечер премина границата от 300 попадения в кариерата си.

Лондонският тим не допусна поражение в седми пореден двубой от шампионата, а още по-впечатляващо е, че на своя стадион Челси никога не е губил двубой от Висшата лига, когато мениджър на отбора е Жозе Моуриньо. Тази тенденция продължава вече 71 мача.

На другия полюс е статистиката за колегата му от "Олд Трафорд" Дейвид Мойс. Наследникът на сър Алекс Фъргюсън не е побеждавал тим от голямата четворка - Манчестър Юнайтед, Челси, Ливърпул и Арсенал, когато воденият от него тим гостува, вече 48 двубоя.

Срещата бе наблюдавана на живо от много футболни величия, сред които сър Алекс Фъргюсън, селекционерите на Англия и Холандия - Рой Ходжсън и Луис ван Гаал, както и Дейвид Бекъм. Бившият капитан на "трите лъва" бе в компанията на най-големия си син - Бруклин и стоеше на метри от собственика на Челси Роман Абрамович.

Иначе Ето'о изигра великолепен двубой, но класа демонстрираха и съотборниците му Оскар, Уилян и Азар. Защитата на Манчестър Юнайтед пък бе крайно неориентирана, като от целия титулярен състав на ниво бе единствено младият Аднан Янузай.

Първото попадение падна в 17-ата минута, когато Ето'о не остави шансове на Давид Де Хея със страхотен изстрел. В края на полувремето бившият играч на Барселона и Интер реализира отблизо своя гол номер 300 в кариерата, възползвайки се от хубав пас на Гари Кейхил. В тази ситуация в наказателното поле на гостите имаше цели седем футболисти на Юнайтед, но нито един от тях не успя да му протидейства.

Всичко свърши в 49-ата минута, когато Кейхил стреля с глава след центриране от корнер, топката се отби в Де Хея, след което и Ето'о протегна крак, въпреки че в този момент Антонио Валенсия го държеше с две ръце и направи резултата 3:0.

Така Ето'о стана четвъртият играч, който реализира хеттрик срещу Юнайтед в първенството. Преди него това сториха Ромелу Лукаку, Дирк Каут и Дейвид Бентли.

Въпреки тежкото си положение, Юнайтед не се предаде и стигна до гол в 78-ата минута. Точен бе Хавиер Ернандес, който влезе като резерва 22 минути по-рано. Преди този мач статистиката сочеше, че мексиканецът поразява вратата на Челси на всеки 100 минути и днес потвърди факта, че "сините" са му "клиенти".

В добавеното време капитанът на "червените дяволи" Неманя Видич бе изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на Еден Азар.

Така в класирането Челси е трети с 49 точки, с 1 по-малко от Манчестър Сити и с 2 зад лидера Арсенал. Манчестър Юнайтед пък е седми с 37.