Челси надви мексиканския Монтерей с 3:1 и се класира за финала на Световното клубно първенство, където ще премери сили с шампиона в Копа Либертадорес Коринтианс.

Две от попаденията за "сините" вкараха испанци. Първо, в 17-ата минута на мача се разписа Хуан Мата, който вкара в четвърти пореден мач за Челси, а освен това реализира 11-ия си гол за лондончани във всички състезания през кампанията.

Нападателят Фернандо Торес, който започна мача като титуляр, пък вкара петия си гол за Челси в последните три мача на тима във всички турнири, правейки 2:0 в 46-ата минута. Чавес пък си вкара автогол в 48-ата минута, а шампионът на Зона КОНКАКАФ вкара почетно попадение чак в 90-ата минута, като голмайстор бе Нигрис.