Челси, Манчестър Сити и Тотнъм постигнаха лесни победи в 3-ия кръг от турнира за купата на Англия (FA Cup).

Носителят на трофея Челси разгроми като гост Саутхемптън с 5:1. Двубоят започна лошо за "сините" като в първият половин час домакините бяха по-добрия отбор на терена и заслужено поведоха в резултата чрез Родригес в 22-ата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Доминацията на Челси започна в края на първата част, когато новото полпълнение Демба Ба изравни резултата в 35-ата минута, а малко преди почивката Виктор Моузес изведе гостите напред.

През второто полувреме Челси тотално надигра своя съперник и наниза нови три попадения. Бранислав Иванович бе точен с глава в 52-ата минута, Демба Ба реализира втория си гол в 61-ата минута, а резервата Франк лапард бе точен от дузпа в 83-ата минута за крайното 5:1.

Шампионът на Англия Манчестър Сити постигна класическа победа над гостуващия Уотфорд с 3:0. Още преди почивката "гражданите" поведоха с два гола след попадения Карлос Тевес и Гарет Бари. В добавеното време на двубоя 17-годишният португалски талант Маркос Лопес, който влезе в игра като резерва оформи крайното 3:0.

Тотнъм също постигна класическа победа с 3:0 като домакин на Ковънтри. "Шпорите' решиха двубоя в своя полза още през първата част, когато реализираха и трите си попадения. Американецът Клинт Демпси бе точен в 14-ата и 37-ата минута, а един гол добави Гарет Бейл в 33-ата минута.