Челси спечели с 2:0 у дома срещу Фулъм в дербито на западен Лондон от английската Висша лига. През първата част "сините" имаха пълно превъзходство, но не успяха да вкарат попадение.

В началото на втората част представящият се изключително силно Оскар даде аванс в полза на домакините. Шест минути преди края Джон Оби Микел реализира второ попадение в полза на "сините" и оформи крайното 2:0.

След тази победа воденият от Жозе Моуриньо отбор се изкачи на първо място в класирането с актив от 10 точки и по-добра голова разлика от Ливърпул. "Червените" също имат 10 точки, но по-рано днес загубиха от Саутхямптън с 0:1.

Димитър Бербатов не беше в групата за мача на Фулъм заради контузия в ахилеса. Все още не е известно колко дълго българският нападател ще отсъства от терена.

"Котиджърс" са на 18-а позиция до момента с едва 4 спечелени точки.