Полузащитникът на Челси Еден Азар ще отсъства поне две седмици, след като получи травма по време на срещата реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен.

Белгийецът се контузи още в началото на срещата и бе сменен в 18-ата минута от Андре Шурле, който отбеляза първия гол за Челси и е със сериозен принос за победата с 2:0 и класирането за полуфиналите.

"Контузията е на прасеца, това е мускулен проблем. Не е много сериозно, но е нормално при такъв род контузии вие да не можете да играете минимум две седмици. Той ми каза, че не може да продължи", каза мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо.

Еден Азар потроши камера (ВИДЕО) >>

Еден Азар е най-добрият реализатор на Челси в английското футболно първенство с 14 гола. Той вероятно ще пропусне срещите със Суонзи и Съндърланд, но се очаква да се върне в игра за дербито за първото място срещу Ливърпул на 27 април и полуфиналите на Шампионската лига след това.