Само преди един кръг Челси се изкачи на първото място в Англия, след като Арсенал падна тежко от Ливърпул, а Манчестър Сити направи равен. Сега обаче „сините“ от Лондон се изложиха, след като не успяха да бият опашкаря Уест Бромич в мач от 26-ия кръг на Висшата лига, който завърши 1:1.

Бранислав Иванович даде преднина на Челси в добавеното време на първото полувреме, но 3 минути преди края на редовното време Виктор Аничебе попари играчите на Жозе Моуриньо с изравнителен гол.

Така Челси има само една точка преднина пред Арсенал и две пред Манчестър Сити. Двата тима обаче още не са изиграли мачовете си от кръга, а втора поредна грешна стъпка и на двата отбора е почти невероятният сценарии, които ще остави Челси на върха.

И докато Арсенал има трудно домакинство на Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити посреща 17-ия в класирането Съндърланд.