Брадфорд, който играе в Лига 2, победи Астън Вила с 3:1 в първия полуфинал на турнира и гледа към за титлата. Отборът се е прицелил във финала, след като отстрани Уигън и Арсенал преди това. Тимът поведе в 19-ата минута с гол на Уелс. Останалите голове в срещата паднаха в последните 13 минути на двубоя.

Макардъл направи 2:0 в 77-ата минута. Това обаче далеч не бе всичко в мача. Вайман успя да намали за гостите от Бирмингам, вкарвайки важен гол на чужд терен в 82-ата минута. МакХю в 88-ата минута обаче възстанови разликата от два гола. При този резултат завърши срещата. От Брадфорд са категорични, че трябва да се възползват от добрия резултат, който постигнаха и да стигнат до резултат, който ги устройва на "Вила Парк". Тимът от Висшата лига обаче не смята да се предаде лесно, затова и реваншът се очертава да е много интересен.

Ако спечели турнира, Брадфорд ще е едва вторият отбор от четвъртото ниво на английския футбол, който стига до финала на турнира след Рочдейл през 1962 година.