Саутхямптън победи Фулъм с 2:0 в мач от деветия кръг на английското футболно първенство и се изкачи на трето място във временното класиране, което дава право на директно участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Саухмяптън има 18 точки и е на трето място във временното класиране пред Евертън, който също има 18 точки, но по-лоша голова разлика от Саутхямптън. Лидер е Арсенал с 22 точки, а на второ място е Ливърпул с 20 точки.

Пред 30 000 зрители на своя стадион Саутхямптън поведе в резултата в 20-ата минута с гол с глава на Рики Ламбърт след центриране на Джей Родригес. В 43-ата минута ролите се размениха - Джей Родригес отбеляза втория гол за Саутхямптън след пас на Рики Ламбърт.

В отбора на Фулъм през всичките 90 минути игра бившият капитан на българския национален отбор Димитър Бербатов. "Котиджърс" е на 13-о място във временното класиране с 10 точки.