Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза първия гол за 2013 година във Висшата лига, след като се разписа при победата на Фулъм като гост на Уест Бромич с 2:1 в среща от 21-ия кръг.

Българинът изигра силен мач като бе в основата на всяка по-сериозна голова атака за своя отбор. В последните секунди на срещата Бербатов беше заменен от Филип Сендерос, а след последния съдийски сигнал беше поздравен от мениджъра на Уест Бромич Стийв Кларк.

В 39-ата минута Фулъм откри резултата. Димитър Бербатов започна атаката на тима и с отличен пас вдясно изведе Ашкан Дежага зад гърба на отбраната. Иранецът стигна до наказателното поле, върна топката към точката на дузпата, където Бербатов стреля и прати топката зад вратата на Бен Фостър. За Бербатов това е седмо попадение от началото на сезона.

10 минути преди да се разпише българският нападател прати топката в аут след удар от около 20 метра.

Домакините от Уест Бромич започнаха отлично второто полувреме. В 49-ата минута белгийският нападател Ромелу Лукаку изравни. В следващите няколко минути футболистите на Стийв Кларк уцелиха на два пъти гредите на вратата пазена от Дейвид Стокдейл.

Шведският национал Александър Качаниклич донесе победата на Фулъм в 58-ата минута след пас на Брайън Руис.