Фулъм записа равенство 1:1 с Астън Вила в мача си от 33-ия кръг на Висшата лига. „Котиджърс” можеха и да спечелят, но изстрел на Димитър Бербатов срещна гредата. Станислав Манолев пък беше резерва, но влезе още в 11-ата минута, защото Деймиън Дъф се контузи.

Една от първите добри възможности в мача се разкри имено пред Манолев и то само няколко минути, след като бе влязъл в игра, но българинът не успя удари особено прецизно и прати топката в аут. В края на полувремето и Бербатов направи пропуск и така двата тима поливаха при 0:0.

В началото на второто полувреме Бербо дори нацели гредата, след като бе изведен чудесно от Брайън Руис в наказателното поле, но ударът му срещна левсия страничен стълб. При повторението се видя, че българският нападател на Фулъм всъщност е бил в засада, но тя така или иначе не бе отчетена.

В 55-ата минута Астън Вика поведе с гол на Шарл Нзогбия, който се възползва от лошо изчистване на Бреде Хангеланд. 11 минути по-късно обаче Фулъм изравни. Попадението бе автогол на Фабиан Делф, който прати топката в собствената си врата с глава, но основна заслуга за него има страхотното изпълнение на корнер на Брайън Руис.

Четири минути след това резервата Младен Петрич можеше да направи обрата пълен, но отблизо не успя да стреля точно.