Фулъм загуби с 1:2 домакинството си на Суонзи от 20-ия кръг на Висшата лига и остава в долната половина на таблицата с 21 точки. Титуляр за домакините бе Димитър Бербатов, който се отличи с греда, след която падна единственият гол за тима му, но той бе дело на Брайън Руис.

Гостите поведоха с 2:0 с голове на Дани Греъм и Джонатан Де Гузман в 19-ата и 52-ата минути. И двете попадения дойдоха след грешки на вратаря на Фулъм Дейвид Стокдейл.

В 59-ата минута все пак Брайън Руис успя да върне един гол, като голяма заслуга за попадението има и Димитър Бербатов, който първо нацели напречната греда със силен удар, после отново пробва да вкара, но вратарят отрази. Този път топката попадна в Руис и той бе точен за 1:2.

Димитър Бербатов успя да вкара изравнителен гол отблизо, но попадението бе отменено заради засада на българина.