Димитър Бербатов и неговият Фулъм направиха грешна стъпка и стигнаха само до равенство 1:1 като домакин срещу един от преките си конкуренти в долната част на таблицата – намиращия се в зоната на изпадащите допреди този двубой Уигън.

Българинът бе титуляр и игра цял мач, но този път с него в атака започна Младен Петрич и Димитър Бербатов се зае повече с организаторски функции и игра зад хърватина.

Бербатов се озова на голова позиция още в 10-ата минута след дълъг пас на Браян Руис, но не можа да си овладее добре топката и вратарят на гостите Али Ал Хабси го изпревари и го блокира.

Фулъм обаче стигна до гол в 22-ата минута, когато Карагунис с хубав удар от около 20 метра вкара в долния десен ъгъл на Ал Хабси.

Уигън заигра по-активно през второто полувреме и в 71-ата минута стигна до гол на Франко ди Санто, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

След 22 кръга Фулъм заема 13-о място във Висшата лига с 25 точки, докато Уигън е с 19 точки на 17-а позиция и така се измъкна от опасната зона благодарение на по-добрата си голова разлика от Астън Вила.