Димитър Бербатов игра цял мач при загубата на Фулъм с 1:4 като гост на Евертън в мач от 16-ия кръг на Премиър лийг. Българинът бе най-дейният на терена за своя тим и вкара единственото попадение във вратата на "карамелите" от дузпа в 67-ата минута. Преди това Леон Осман бе открил резултата още в 18-ата минута.

В последните минути на двубоя обаче домакините тотално надиграха своя съперник и вкараха три гола от 73-ата минута до края. Точни бяха Колман, Гарет Бари и Кевин Миралас.

Така Фулъм загуби на "Гудисън Парк" за рекорден 21-и път. Тимът на Бербатов продължава да е в зоната на изпадащите с 13 точки в актива си. Евертън пък се изкачи на четвърта позиция с 31 точки.

Челси пък постигна труден домакински успех над Кристал Палас. Фернандо Торес откри за "сините" в 16-ата минута, но Маруан Шамак изравни в 29-ата. Все пак момчетата на Жозе Моуриньо стигнаха до трите точки благодарение на гол на Рамиреш в 35-ата.

Така Челси се доближи на две точки до лидера Арсенал, който загуби тежко с 3:6 като гост на Манчестър Сити.