Ливърпул не успя да вземе домакинството си на Астън Вила. Двата тима завърши нарано 2:2 в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига.

Националът Александър Тонев не попадна в групата на тима от Бирмингам.

Доста изненадващо гостите първи стигнаха до гол. В 25-ата минута Андреас Вейман завърши с точен изстрел атака, преминала в лявата част на терена. 11 по-късно шокът на "Анфийлд" стана пълен, след като Кристиян Бентеке отново наказа "мърсисайдци". 23-годишният нападател вкара четвърти гол срещу Ливърпъл в общо четири срещи от шампионата.

В добавеното време Даниел Стъридж, който е вторият най-резултатен играч на "червените" този сезон, съхрани надеждите за изход от кошмара, реализирайки гол.

В 53-ата минута Ливърпул успя да изравни след дузпа. Наказателният удар бе отстъден за нарушение на вратаря на Астън Вила срещу Луис Суарес, което обаче бе малко спорно.

Все пак зад топката застана Стивън Джерард и не сгреши, реализирайки 12-ия си гол срещу тима от Бирмингам във Висшата лига. Капитанът на "червените" няма толкова попадения на сметката си срещу нито един друг тим.

Така Ливърпул загуби нови точки в битката си за шампионската титла на Англия. Тимът на Брендън Роджърс е четвърти с 43 точки и изостава с цели 8 от лидера Арсенал. Астън Вила пък е 10-и с 24.